Home > Nieuws
SO Biljart
Biljarten bij Sociëteit ‘De Witte’
Leuk om te biljarten tegen andere Sociëteiten. Andere tegenstanders, maar vooral ook een kijkje nemen bij de buren. Nou, ‘De Witte’ in ‘s-Gravenhage (Den Haag is te ‘plat’ voor deze Sociëteit) is wat je noemt ‘Hors Categorie’. Van Monopoly kent u wellicht het rijtje: Spui, Plein en L. Poten.
De Witte beslaat bijna een kwart van het Plein. Naast het torentje van de premier heb je het Mauritshuis en daarnaast ruim 150 meter, drie verdiepingen hoog heb je de Sociëteit De Witte. De entree boezemt ontzag in: marmer met pilaren rode loper en kroonluchters. Ons gebouw past gemakkelijk driemaal in hun Sociëteit. 45 Man personeel vast in dienst. In de zomer gaat De Witte dicht en ‘moeten’ de leden (ca 3300) het ‘doen’ met hun Paviljoen in Scheveningen net ten Zuiden van het Kurhaus. De contributie? Anderhalf keer die van ons.
Je staat al 5-0 achter en dan moet je nog beginnen. En van tevoren zijn we al geďntimideerd door de waarschuwing: De Witte, ‘Jasje, Dasje’! Biljarten mag zonder, maar de eetzaal voor de lunch kom je niet in zonder colbert en stropdas. Maar op het biljart telt slechts hoe je de keu hanteert. Dan helpt het niet echt wanneer een teamlid aan komt kuieren zonder keu. Ach, thuis laten liggen. Een tweede teamlid had nog nooit een wedstrijd ‘Bandstoten’ gespeeld en voor elk van ons stonden drie bandstootwedstrijden op het programma. Rustig blijven en zo snel mogelijk je handicap halen is het devies, liefst vóór de tegenstander zijn handicap haalt. Gewoon net als bij ons. Dat lukt in 5 van de 9 partijen met als onze topscorer: Fons. Volgens eigen zeggen met dank aan de tegenstanders die hun handicap niet waar maakten.
Johan Sliggers
Geplaatst: 1-11-2025
VORIGE | VOLGENDE