maandag 23 februari 2026 20:00-23:00 uur inloop 19:30 uur
Leden gratis Introducees: € 10,-
Organisatie: Jaap Sluis
Een goed gesprek over het succes van Jopen
Je hebt er niet zo héél veel van: ondernemersechtparen. Stellen die zowel privé als zakelijk elkaars partner zijn. Zoals Lydian Zoetman en Michel Ordeman van het Haarlemse bierbedrijf Jopen. Zij is commercieel directeur en heeft de leiding over zaken als marketing, sales en branding. Hij is algemeen directeur en wordt omschreven als een ‘productgek’. Altijd op zoek naar topkwaliteit en het beste van bier.
Ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van Haarlem in 1995 werd het Haarlems Biergenootschap opgericht. Met als doel de ooit rijke Haarlemse biertraditie nieuw leven in te blazen. Dat lukte uitstekend. Daarna bleven eerst Michel en later ook Lydian met hart en ziel actief in de bierwereld. Jopen werd een begrip. Vooral dankzij de in 2010 geopende Jopenkerk (stadsbrouwerij, restaurant, grand café) en sinds 2015 een productiebedrijf in de Waarderpolder. Inmiddels is Jopen ’s lands grootste onafhankelijke brouwer.
Hoe runnen Lydian en Michel hun zaak? Wie of wat inspireert hen? Is de onafhankelijkheid van Jopen heilig of valt er te praten over verkoop? Hoe je dat trouwens, thuis en op de zaak partners zijn? Is dat leuk of soms ook vervelend? Maakt het je als ondernemer sterk of (ook) kwetsbaar? Op deze en andere vragen (mail ze naar sluis@decoalitie.nl) hoopt interviewer Jaap Sluis tijdens het SO Gesprek op 23 februari een antwoord te krijgen.
Om 20.00 uur opent voorzitter Frans Bosman de bijeenkomst. Nieuwe leden krijgen de gelegenheid zich even voor te stellen.
En alsof dat allemaal nog niet genoeg is, volgt na het diepte - interview een proeverij van – hoe kan het ook anders – heerlijke bieren uit het Jopen-assortiment.
SO Gesprek: voor wie wil lúisteren, nieuwsgierig is en zin heeft in méér dan zomaar een ledenavond.
Redactie SO Gesprek Jaap Sluis, Frans Bosman, Maureen Lashley en Henk van der Leen
SO Gesprek gaat in 2026 vaker in gesprek met interessante gasten. Of het nou om ondernemers, (dwars)denkers, praatjesmakers, introverte types, toppers of tobbers gaat, er valt altijd meer dan genoeg te bespreken en te belichten. Kom luisteren, ga ook met elkaar in gesprek en noteer vast de volgende data:
Woensdag 29 april Maandag 29 juni Woensdag 30 september Maandag 30 november