☰   SOCIËTEIT
CLUBS
HAARLEM
ZIJLWEG 1
ZAALVERHUUR
AGENDA
• NIEUWS
LOGIN
Zorgen over pand van sociëteit

Uit het archief

Zorgen over pand van sociëteit

Uit het HD van 16 maart 2004.

HAARLEM & OMGEVING
Zorgen over pand van sociëteit
Gebouw van de Vereeniging aan Zijlweg wordt mogelijk gesloopt
door Frans van den Berg

Haarlem - Het mag dan een mooi monumentaal pand aan de Zijlweg zijn, het is in toenemende mate een molensteen voor Sociëteit Vereeniging. Het grootste deel van het pand staat leeg, er is achterstallig onderhoud en de inventaris moet nodig worden vervangen. De sociëteit onderzoekt nu of een verbouwing zinvol is of dat het pand moet worden gesloopt en vervangen door nieuwbouw of dat de leden naar een ander gebouw moeten uitwijken. “De optie van sloop en nieuwbouw hebben we ook bekeken, maar we zijn daar al op terug gekomen. Het is immers zo’n markant gebouw, het staat ook op de gemeentelijke monumentenlijst zodat sloop niet bespreekbaar was. We zitten in een prachtig gebouw en willen graag op de eerste etage blijven. Die ambiance vind je niet zo gauw ergens anders. Alleen het concertgebouw was vergelijkbaar, net als Dreefzicht”, licht voorzitter J. Groot de plannenmakerij toe. Het concertgebouw was ooit het eerste onderkomen van de 148-jarige vereniging. Pas daarna kwam de Zijlweg in beeld. Dreefzicht heeft de club lange tijd tevergeefs geprobeerd te kopen, tot een Chinees restaurant hier zijn intrek nam.

Het pand aan het begin van de Zijlweg is eigendom van de vereniging maar alleen de eerste etage wordt gebruikt als clubgebouw. De begane grond is deels verhuurd aan een bridgevereniging die echter klaagde over de geringe parkeermogelijkheden. Dat is opgelost nu zij kunnen parkeren bij een nabijgelegen school. “Maar we zijn daardoor als bestuur te veel tijd kwijt met al het gedoe als verhuurder. Voor de begane grond zoeken we nog een andere huurder en de zolderetage staat helemaal leeg. Dat opgeteld bij het achterstallig onderhoud, dat ons 50.000 euro gaat kosten, maakt het nodig met een plan van aanpak te komen. Een architect bekijkt het gebouw nog eens, net als de mogelijkheden om verdiepingen te verkopen”, vervolgt Groot.

Het nieuwe bestuur wil snel spijkers met koppen slaan over de al jaren lopende discussies over de huisvesting. Dat in combinatie met een zorgelijk ledenbestand. Ondanks de vergrijzing staat het ledental nog steeds op 185 en dan grotendeels boven de 65 jaar. De club wil vooral 50-plussers binnenhalen. Het bestuur studeert de komende maanden verder op de huisvesting, waarna in mei de leden een besluit moeten nemen.
Geplaatst: 22 juli 2024

VORIGE | VOLGENDE
Home
Contact
Aanmelden nieuwsbrief
Agenda
Nieuws
Zoek
Lid worden
Facebook
Linkedin
Instagram
Login

Evenementen Kalender
Rss feed
Agenda.ics
Agenda
SO Crates (10)
SO Leesclub 3 His (8)
SO Jazz (8)
Vereeniging (4)
Sociëteit Klassiek (4)
SO Bridge (3)
SO Art Kunst- en Cultuur (1)
SO Leesclub 4 (1)
Ledencommissie (1)
SO Golf (1)
SO Leesclub 2 (1)
SO Business (1)
SO Café de Sociëteit (1)

Zaalverhuur
Feest- en Trouwlocatie in Haarlem
Zaalverhuur Haarlem
Vergaderlocatie Haarlem
Evenementenlocatie Haarlem
Offerte Zaalverhuur
Catering
De Clubzaal
Heerenkamer
Bibliotheek
Rond de bar
Bestuurskamer

Contact
Zijlweg 1
ZIJLWEG 1 - Verhalen uit ons Archief
2016: Franse toppianist bij lustrumconcert
HBS, de bridgeafdeling binnen de Sociëteit
Jarige sociëteit wordt 150 jaar.
2008 Verslag vriendschappelijke biljartwedstrijd
Algemene Vergadering van 14 november 2008
Dies Natalis: 155 jaar Sociëteit
Bij het 125 jarig bestaan van de sociëteit.
1923 Ik ben de Goede Fee van de Gezelligheid
1906 Feestavond: De Sociëteit bestaat 50 jaar
Clubs
SO Art Kunst- en Cultuur
SO Biljart
SO Bridge
SO Business
SO Café de Sociëteit
Sociëteit Klassiek
SO Crates
SO Dance
SO Diners
SO Geschiedenis
SO Gesprek
SO Golf
SO Jazz
SO Kennisquiz
SO Klaverjas
SO Leesclub 1
SO Leesclub 2
SO Leesclub 3 His
SO Leesclub 4
SO Leesclub 5 His
SO Leesclub 6
SO Lezingen
SO Ros
SO Taste
SO Walk
Haarlem Comedy Club